You tube travel: DOREEN URBAŃSKA 

Web blog

 

Doreen Urbańska – Tulum – Miasto Majów – Meksyk

 

Blog o wszystkim: o świecie, ludziach, nauce, miejscach, podróżach – o wszystkim z wyjątkiem polityki.

Zwłaszcza o tym co nurtuje i co szokuje. 

 

 

Bezpośrednim przyczynkiem do jego powstania były:

 

NARODZINY PIERWSZYCH DZIECI ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

(info z 26.11.2018r.)

Pisząc zakładkę o małpach makakach z Indii i Tajlandii, gdy zamieszczałam informację o narodzinach pierwszych sklonowanych małp makaków przez naukowców z Chin w styczniu 2018r.  – zastanawiałam się –  z uwagi na bliskie podobieństwo genetyczne makaków do człowieka – ok. 93 % identycznych genów, zastanawiałam się (głośno również mówiłam do przyjaciół) kiedy nastąpi sklonowanie czy genetyczne zmodyfikowanie człowieka.

No i stało się. W listopadzie 2018 r. narodziły się w Chinach pierwsze dzieci (bliźniaczki) ze zmodyfikowanym kodem genetycznym. Dokonali tego również naukowcy z Chin.

Dzieciom w celu ochrony przez wirusem HIV usunięto gen CCR5.

Ja jestem przerażona. Czy nastąpił czas ludzkich klonów?

Jestem przekonana, że również stworzono już klony człowieka, ale na razie się o tym nie mówi. Najbliższy czas pokaże.

O genetycznie zmodyfikowanych dzieciach z Chin napisano:

„Wielu uczonych potępiło chińskie doniesienia, twierdząc, że stosowanie tego typu rozwiązań na ludziach jest bardzo niebezpieczne, a sama technika (zwana metodą edycji genów CRISPR) mało poznana. W wielu krajach tego typu próby są zabronione. Jednym z powodów jest fakt, że zmiany dokonane w DNA mogą „przejść” na przyszłe pokolenia, a także doprowadzić do dalszych niepożądanych mutacji. – To nieprzyzwoity eksperyment na ludziach, który nie broni się ani moralnie, ani etycznie – powiedział dr Kiran Musunuru, ekspert od edycji genów z Uniwersytetu w Pensylwanii. – Mamy tu do czynienia z instrukcją obsługi człowieka – ostrzega dr Eric Topol ze Scripps Research.

Są też i głosy broniące chińskiego eksperymentu. Jednym z nich jest opinia znanego genetyka, George’a Churcha z Uniwersytetu Harvarda. Naukowiec zwrócił uwagę, że wirus HIV jest „poważnym i rosnącym zagrożeniem zdrowia publicznego”. – Myślę, że jest to uzasadnione – skomentował rewelacje He Jiankui.” (źródło: medonet.pl)

 

 

Opracowała: Doreen Urbańska

© E- aforyzmy.pl – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody E-aforyzmy.pl (Doreen Urbańska) kopiowanie jakichkolwiek treści, w tym również zdjęć, jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *