HomeWeb blog

Web blog

Blog o wszystkim: o świecie, ludziach, nauce, miejscach, podróżach – o wszystkim z wyjątkiem polityki.

Zwłaszcza o tym co nurtuje i co szokuje. 

 

Bezpośrednim przyczynkiem do jego powstania były:

NARODZINY PIERWSZYCH DZIECI ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

(info z 26.11.2018r.)

Pisząc zakładkę o małpach makakach z Indii i Tajlandii, gdy zamieszczałam informację o narodzinach pierwszych sklonowanych małp makaków przez naukowców z Chin w styczniu 2018r.  – zastanawiałam się –  z uwagi na bliskie podobieństwo genetyczne makaków do człowieka – ok. 93 % identycznych genów, zastanawiałam się (głośno również mówiłam do przyjaciół) kiedy nastąpi sklonowanie czy genetyczne zmodyfikowanie człowieka.

No i stało się. W listopadzie 2018 r. narodziły się w Chinach pierwsze dzieci (bliźniaczki) ze zmodyfikowanym kodem genetycznym. Dokonali tego również naukowcy z Chin.

Dzieciom w celu ochrony przez wirusem HIV usunięto gen CCR5.

Ja jestem przerażona. Czy nastąpił czas ludzkich klonów?

Jestem przekonana, że również stworzono już klony człowieka, ale na razie się o tym nie mówi. Najbliższy czas pokaże.

O genetycznie zmodyfikowanych dzieciach z Chin napisano:

“Wielu uczonych potępiło chińskie doniesienia, twierdząc, że stosowanie tego typu rozwiązań na ludziach jest bardzo niebezpieczne, a sama technika (zwana metodą edycji genów CRISPR) mało poznana. W wielu krajach tego typu próby są zabronione. Jednym z powodów jest fakt, że zmiany dokonane w DNA mogą “przejść” na przyszłe pokolenia, a także doprowadzić do dalszych niepożądanych mutacji. – To nieprzyzwoity eksperyment na ludziach, który nie broni się ani moralnie, ani etycznie – powiedział dr Kiran Musunuru, ekspert od edycji genów z Uniwersytetu w Pensylwanii. – Mamy tu do czynienia z instrukcją obsługi człowieka – ostrzega dr Eric Topol ze Scripps Research.

Są też i głosy broniące chińskiego eksperymentu. Jednym z nich jest opinia znanego genetyka, George’a Churcha z Uniwersytetu Harvarda. Naukowiec zwrócił uwagę, że wirus HIV jest “poważnym i rosnącym zagrożeniem zdrowia publicznego”. – Myślę, że jest to uzasadnione – skomentował rewelacje He Jiankui.” (źródło: medonet.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Aforyzmy i motta - Doreen Urbańska, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress