You tube travel: DOREEN URBAŃSKA 

Myśli o godności

Jedynym, prawdziwym obowiązkiem człowieka jest walka o swoją godność. Poza tym wszystko inne jest nieważne. Nikt nie może dać się stłamsić, podporządkować, nie może pozbyć się sw0ich idei, gdyż wtedy jego życie staje się wegetacją.

Człowiek otrzymał wolną wolę na to, aby być człowiekiem. A być prawdziwym homo sapiens, to nie tylko decydować, ale również wybierać. Wybory mogą być prawidłowe lub nie, ale to nie jest ważne. Ważna jest nauka, jaka płynie z dokonywania wyborów. Bo kto raz wybrał daną rzecz, drugi raz już tego nie zrobi.

Tak samo jest z godnością. Kto raz ją stracił (nawet nieświadomie) i ponownie odzyskał, to będzie się starał jej już nigdy nie stracić. Będzie jej chronił bez względu na cenę, jaką za to zapłaci.

Tylko ten, kto przeżył upadek wie co tak naprawdę on oznacza i rozumie jaką szansą jest podniesienie się, odzyskanie swojej godności.

Szkoda tylko, że tak wielu ludzi nie miało tej szansy…

– Doreen Urbańska

Jeden komentarz to Myśli o godności

  1. Ja codziennie trace moja godnosc w poszukiwaniu I w pogo no za czyjas Miloscia do mnie. Tak bardzo pragne byc kochana przez ludzi ze nie widze juz samej siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *