You tube travel: DOREEN URBAŃSKA 

Emocje negatywne a pozytywne

Wierz mi, że nawet emocje negatywne są dobre, jeśli są prawdziwe. Jeśli bowiem są prawdziwe to stopniowo pod wpływem tej prawdy zmieniają się. Stają się pozytywniejsze, w a końcu nadchodzi taka chwila, kiedy nie są ani negatywne ani pozytywne.

– OSHO – Emocje – Wolni od złości, zazdrości i strachu

Jesteś zdenerwowany, to bądź zdenerwowany – i nie oceniaj czy to dobrze czy to źle.

Różnica pomiędzy negatywnymi i pozytywnymi emocjami jest taka, że jeśli uświadomisz sobie pewne emocje i wytłumisz je – znaczy to, że były negatywne, natomiast jeśli po uświadomieniu sobie emocji staniesz się nimi, jeśli pozwolisz im połączyć się z tobą, rozprzestrzenić się w tobie – będzie to znaczyło, że emocje były pozytywne. Świadomość zadziała inaczej w pierwszym i w drugim przypadku.

– OSHO – Emocje – Wolni od złości, zazdrości i strachu

Wszystkie negatywne emocje pochłaniają energię, pozbawiają cię energii. Natomiast wszelkie pozytywne emocje i pozytywne postawy są prądnicami, które produkuję energię. Te emocje tworzą energię i nigdy nie pozbawiają cię jej zasobów. Kiedy jesteś szczęśliwy, nagle dopływa do ciebie energia z całego świata. Cały świat śmieje się razem z tobą.

– OSHO – Zdrowie emocjonalne

Jeśli emocje są toksyczne, pozbywasz się ich dzięki świadomości. Jeśli są dobre, radosne, przyjemne uświadomienie sobie ich sprawia, że łączysz się z nimi. Świadomość je pogłębia. Dla mnie to wyraźna wskazówka – jeśli świadomość coś pogłębia – musi to być coś dobrego. Jeśli zaś wytłumia i pozbywa się – musi to być coś złego.

– OSHO – Emocje – Wolni od złości, zazdrości i strachu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *