You tube travel: DOREEN URBAŃSKA 

Przypowieści o pieniądzach

Gromadzenie i kurczowe trzymanie się pieniędzy nigdy cię nie uszczęśliwią. Co więcej, jeżeli taki jest twój priorytet i tak reagujesz na fortunę, to cię pochłonie od środka i zmieni twoje życie w neurotyczną tragedię.(…)
Pieniądze są jak lustro: pokazują jacy naprawdę jesteśmy. To na tym polega ich prawdziwa wartość – na odkrywaniu charakteru osoby, do której należą. (…) Pieniądze trzeba dzielić lekką ręką, dawać je hojnie i używać ich, by wzbogacać nie tylko swoje życie, lecz także wszystkich wkoło. Dopiero wtedy mają one moc.
W końcu, są też jak motyle: chwyć je zbyt mocno, a zginą. Lekka ręka i szczodry, wolny duch sprawia, że motyl poszybuje w górę, zanosząc radość i światło wszędzie tam, gdzie wyląduje.
Nie liczy się to, ile masz pieniędzy, tylko to, co z nimi robisz. W ten właśnie sposób stajesz się naprawdę bogaty. (…) ogromne pieniądze nie czynią cię bogatym, dopóki nie robisz z nimi wielkich rzeczy. (…) Ponieważ dając, człowiek się bogaci. A to może zacząć się dzisiaj, w którymkolwiek miejscu na drodze wiodącej ku naszym celom.

– Bear Grylls – Poradnik przetrwania w życiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *