You tube travel: DOREEN URBAŃSKA 

Przypowieści o niewolnikach pieniądza

Osoba, która osiągnęła swoje cele, uświadamia sobie konsekwencje, które z tego wynikają. Na przykład przez całe życie starałeś się zarabiać pieniądze. Myślałeś, że pewnego dnia będziesz ich miał wystarczająco dużo, by wieść spokojne życie.
Przez całe życie działałeś w napięciu. Napięcie przerodziło się w swoistą dyscyplinę. Pod koniec życia, gdy masz wszystko, co chciałeś, nie możesz się odprężyć. Napięcie, ból i niepokój, które zgromadziłeś podczas całego życia, nie pozwalają ci teraz się zrelaksować.
Nie jesteś zwycięzcą, jesteś przegranym. Straciłeś apetyt, zrujnowałeś zdrowie, zniszczyłeś swoją wrażliwość i delikatność. Zabiłeś też wrażliwość na otaczające cię piękno, ponieważ nie miałeś czasu na sprawy, które nie przynosiły pieniędzy.
Wszystko odkładałeś na później. Myślałeś, że się zrelaksujesz i będziesz cieszyć się życiem, kiedy wszystko osiągniesz. Kiedy już to osiągnąłeś, stałeś się wewnętrznie usztywniony. Stałeś się osobą, która jest ślepa na piękno kwiatów, która nie potrafi cieszyć się muzyką, nie potrafi czerpać przyjemności z tańca, nie rozumie poezji. Stałeś się osobą, która rozumie jedynie pieniądze. Ale pieniądze nie przynoszą zadowolenia.

– Osho – Zdrowie emocjonalne

Jeden komentarz to Przypowieści o niewolnikach pieniądza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *